Na co nezapomenout při úklidu

Většina z nás, zaměstnaných žen, nestíhá přes týden pořádně uklízet a tak se největší „úklidové orgie“ ve spoustě domácností odehrávají o víkendu.

Zatím co v práci jsme dobré manažerky, které si umí vše skvěle naplánovat, doma děláme páté přes deváté.

Jak na úklid a na co při něm rozhodně nezapomenout?

Utírání prachu

Tento druh úklidu je dobré provádět 1x až 2x týdně. V prachu žijí roztoči, kteří přispívají k alergiím, ale navíc může prach náš nábytek poškodit. Působí totiž abrazivně, a tak kdykoli na zaprášený povrch něco položíte nebo po něm přejedete rukou, můžete v laku zanechat stopy v podobě malých oděrek, jež snižují jeho životnost.

Vysávání

Především pokud máme v bytě koberce, je vysavač naším nejlepším spojencem. Řada domácností musí například kvůli domácím mazlíčkům vysávat i častěji než jednou týdně, nicméně pokud k nim ta vaše nepatří, stačí, když textiliím na podlahách dopřejete „vysavačovou očistu“ jednou týdně. Jinak budou plné prachu, drobečků a opět roztočů.

Drhnutí koupelny

Umyvadlo, vana, sprchový kout… Nejenže se na nich usazují nečistoty, ale také vodní kámen a nejrůznější usazeniny z mýdla. A ty byste neměli ignorovat. Čím déle je totiž necháte bez povšimnutí, tím hůře se vám budou později odstraňovat. Nemluvě o tom, že nijak neprospívají materiálům, jež jsou v koupelně a na její vybavení používány.

Čištění toalety

Záchodovou mísu bychom měli samozřejmě čistit, kdykoli je to potřeba, nicméně jednou týdně jí dopřejte opravdu kompletní očistu včetně dezinfekce. Denně otírejte prkénko, nádrž na vodu, zařizovací předměty, jako např. držáky na toaletní papír apod. POZOR ! Toaleta patří k nejšpinavějším místům v naší domácnosti.

Pokud je vše nad Vaše síly, zavolejte odborníky, kteří se práce chopí od první minuty. Nejen, že začnou správným postupem, ale jsou vybaveny vhodnými hadříky, utěrkami a přípravky, aby se Váš domov jenom blýskal.

UNICLEAN spol. s r.o. nabízí vše, co je s úklidem spojené, pracuje rychle a diskrétně.

Základní standard pro denní úklidy je:

  • vytření všech podlah
  • vysátí koberců a čalouněného nábytku
  • otření volných a kontaktních míst (volné povrchy, parapety, kliky dveří, madla, vodovodní baterie apod.)
  • vynesení odpadu a omytí odpadkového koše
  • důkladný úklid sociálních zařízení, kuchyněk apod. - včetně desinfekce.

 

    • Nepsaným pravidlem je uklízet vždy od nejvrchnějšího místa směrem dolů a podlahy na závěr.

 

Výhody pro zákazníka

Úklidová firma převezme zodpovědnost za řádnou a spolehlivou údržbu a úklid vašeho domova nebo firmy. Realizací úklidových prací rovněž zvyšujeme příjemné pracovní prostředí vašim zaměstnancům i zákazníkům, kteří vás navštíví. Pokud jste dosud prováděli úklidové práce vlastními zaměstnanci nebo v domácnosti sami, převzetím úklidových prací snížíme počet vašich pracovníků a tím vás zbavíme všech personálních problémů, jako je řešení mzdových otázek, fluktuace pracovníků a zajišťování zástupů po dobu nemoci nebo dovolené, zajišťování odborné kvalifikace a technického vybavení jednotlivých pracovišť včetně zásobování. Umožníme vám tak plně se soustředit na hlavní předmět vašeho podnikání a tím zefektivnit činnosti, které Vám přinášejí zisk. Převzetím úklidových prací u Vás doma za Vás pro Vás bude znamenat více volného času a žádný stres, že máte někde nepořádek a nemůžete si pozvat návštěvu.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.