Praktická kuchyně - co dokáže nabídnout a jak usnadní úklid?

Plánujete novou kuchyni? Jistě si nejprve vytvoříte jakousi představu o tom, jak by měla vypadat. Základem je barevné provedení – tedy celkový soulad užitých barev, styl kuchyně i materiály jednotlivých prvků, jako jsou kvalitní dřezy, odkládací povrchy, kachličky a další nezbytnosti. Dále je nutné myslet na samotnou praktičnost, kuchyně je totiž místností, která se nejsnáze a nejčastěji ušpiní. Máme pro vás tedy několik tipů, na co se při zařizování zaměřit.

Integrujte-vse-co-nemusi-byt-videt

Vybavení zásuvkových skříněk

Na praktičnost hleďte i tam, kde to není na první pohled vidět. Základem je dostatek úložných prostor. Zaměřte se nejen na objem a velikost jednotlivých skříněk, ale i na maximální využití daného prostoru. Hitem poslední doby jsou nejrůznější rozdělovníky, které vám pomohou v organizaci i efektivním využití celého prostoru. Trendem jsou také drátěné programy – například v podobě závěsných košů či polic, které oceníte nejen při samotném vaření.

Vybavení-zásuvkových-skříněk

Dostatečně velká pracovní deska

I tak se pozná praktická kuchyně. Pokud je totiž pracovní deska dostatečně velká, dokáže výrazně usnadnit přípravu pokrmů. Přestože vám váš příbytek neumožňuje pořídit větší kuchyňskou linku, doporučujeme dostatečnou pracovní plochu přiřadit na seznam klíčových faktorů, které je třeba při samotném výběru zohlednit.

Zaměřte se na snadnou údržbu

I to souvisí s praktičností kuchyně. Nikdo nechce věnovat jejímu čištění více času, než je nezbytně nutné. Co doporučujeme? Dokonale hladkou plochu za pracovní deskou, díky které bude každodenní údržba hračkou. Zvolit můžete také moderní granitové kuchyňské dřezy, jejichž čištění je velmi snadné. Navíc zaujmou moderním vzhledem a dobrou kvalitou, na což je při výběru také třeba myslet. Pro stále krásnou a čistou kuchyni sáhněte po vhodných čisticích prostředcích, které vaši každodenní péči a údržbu usnadní. Volte antibakteriální prostředky a nejrůznější odmašťovače, které s nečistotami opravdu zatočí. Pomoci může například i integrovaný dávkovač saponátu.

Ukrývejte

Co je hitem? Schovat věci, které potřebujete, ale ne tak často, aby musely být nutně stále na očích a dosah ruky. Pro uskladnění můžete využít například elektrické výsuvné či výklopné zásuvky. Kuchyni nijak nehyzdí, nezabírají místo, a přitom jsou pouhým stisknutím připraveny k zapojení spotřebičů. Tak, nezapomeňte kromě designu a moderního vzhledu myslet také na praktičnost, uvidíte, že to v budoucnu opravdu oceníte.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.