Jak vyčistit pračku?

S každým praním se v útrobách pračky usazují zbytky pracího prášku, nečistot z oblečení, neodpařená voda a také vodní kámen. Častokrát si ani neuvědomíme, že je třeba vyčistit pračku, protože je na pohled čistá. Je potřeba si ale uvědomit, že to nejdůležitější je uvnitř pračky. Kdo chce mít skutečně čisté a voňavé prádlo bez plísní a zápachu a chce předejít tomu, aby mu pračka předčasně vypověděla službu, musí ji pravidelně čistit. Jak a čím vyčistit pračku? Poradíme vám, jaké čističe pračky jsou vhodné.

Druhy čisticích prostředků

Vybírat můžete z několika typů čisticích prostředků vhodných pro čištění pračky. Některé z nich zbavují pračku především zápachu a usazených nečistot, jiné ji zbaví dokonce i vodního kamene.

Tekuté čisticí prostředky

Tímto roztokem můžete účinně a jednoduše umýt zásobník, gumové těsnění i vnitřní část dvířek. Hlubší vnitřek pračky vyčistíte tak, že čisticí přípravek vlijete do zásobníku na prací prášek a spustíte dlouhý prací program na teplotu alespoň 60 °C. Tímto způsobem odstraníte nečistoty, usazeniny, zápach či vodní kámen i z těžko dostupných částí pračky. Tekuté čističe pračky prodává Dr. Beckmann nebo Waschkönig, který má navíc antibakteriální účinek.

2

 Čističe pračky odstraní nečistoty i z těžko dostupných částí pračky. Zdroj: Topmarkt

Čisticí tablety

Mají podobný účinek jako tekuté čisticí prostředky. Také zbaví vaši pračku od nečistot, zápachu i vodního kamene v těžko dostupných místech a prodlužují tak její životnost. Jejich výhodou je dávkování, tablety stačí vložit do prázdného bubnu a spustit prací program na 60 °C. Doporučujeme vyzkoušet například tablety od Dr. Beckmann nebo Waschkönig.

3

Čistící tablety do pračky Waschkönig. Zdroj: Topmarkt

Sypký čistič pračky

Odstraňuje vápenité usazeniny, nečistotu, pachy a zbytky pracího prášku z bubnu, hadic, topného tělesa i z jiných, těžko dostupných částí pračky. V nabídce ho má například Dr. Beckmann. Návod je snadný, obsah sáčku nasypete do bubnu. U pračky zapnete dlouhý program bez předepírky, alespoň na 60 °C. 

4

Sypký čistič pračky Dr. Beckmann. Zdroj: Topmarkt

Víte, že…?

Opakované tvorbě vodního kamene a plísně zabráníte tak, že necháte po každém vyprání otevřená dvířka pračky a ideálně i zásobník na prací prášek, který vytřete hadříkem namočeným do teplé vody. Pak byste měli místnost vyvětrat a pračku nechat takto vyschnout minimálně 3 hodiny.


Kompletní nabídku kvalitních čističů pračky z německa naleznete na e-shopu Topmarkt.

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz