JAK NA ČIŠTĚNÍ KRBOVÉHO SKLA

Je krb nejenom praktickým, ale také estetickým doplňkem vašeho domu? Pokud ano, je třeba myslet také na jeho údržbu, která je z největší části spojena s čištěním krbového skla. Jak na to? Stačí si vybrat z celkem široké nabídky možností – k dostání jsou dnes totiž nejrůznější specializované krbové příslušenství právě na čištění a úklid. Pozitivem je tedy nejen celkem bohatý výběr, ale i ověřená účinnost. Obvykle se jedná o různé spreje. Ty stačí nastříkat na dané špinavé sklo, nechat působit a poté setřít. Rázem je krb opět jako nový.

Pomoci může také jemný popel

Popel není pouze váš nepřítel, který způsobuje nepořádek v okolí vašeho krbu. Ten skutečně jemný popílek může být dokonce i vaším zajímavým pomocníkem, pokud potřebujete sklo u vašeho krbu vyčistit. Je to poměrně jednoduché. Stačí vzít připravený popel, smíchat ho s malým množstvím vody a vytvořit jemnou kaši, a potom dané místo vyčistit. Následně vše otřete, uvidíte, že i za pomocí tohoto šikovného triku bude sklo u krbu jako nové.

jak-na-cisteni-krboveho-skla-2

Některé přípravky radši nepoužívat

Mluvíme-li o čištění krbového skla, měli bychom mít na paměti jednu důležitou věc. O co jde? Řeč je o abrazivních čistících přípravcích, které obsahují písek (ať už jakkoliv jemný). Tyto přípravy na čištění krbových skel rozhodně nepoužívejte, sklo sice perfektně vyčistí, mohou jej však poškrábat. Sklo tedy bude po jejich použití dokonalé čisté, ale zároveň bude i nevzhledné. A to jistě nechcete.

Někdy postačí i běžné noviny

Záleží na tom, jak topíte a hlavně čím topíte. Pokud využíváte dostatečně vyschlé dřevo, které má i dostatek kyslíku, je samotné spalování kvalitní. Vlivem toho se nečistoty tvoří pouze minimálně. Na skle tak může vzniknout pouze lehký povlak, na který vám opravdu postačí jen kousek novin nebo suchý hadřík. Takto udržujte svůj krb každý den a nemusíte se následně trápit s výběrem jakýchkoliv intenzivních přípravků.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz