Aviváže (i pro alergiky)

Aviváže se při praní používají především proto, aby dodaly vůni, která na Vašem prádle vydrží po dlouhou dobu. Znáte ale ty nejdůležitější důvody, kvůli kterým byste i Vy měli zvážit použití aviváže při Vašem dalším praní?

Proč používat aviváž?

V dnešní době se můžeme setkat s oblečením, které je vyrobeno z různých (syntetických) materiálů. Zde aviváž slouží jako změkčovač a odstraňovač statické elektřiny. Nejen u syntetických vláken, ale také u bavlněného prádla lze aviváž použít. Díky ní si prádlo zachová jemnost, a pomůže Vám při žehlení. E-shop Topmarkt nabízí obrovské množství značek aviváží, jako jsou například Ariel, Coral, Lenor, Softlan, Coccolino, Frosch, Silan, a jiné.

Kdy aviváž vynechat?

Zajímalo by Vás, na jaké prádlo se aviváže naopak nehodí? Jedná se především o funkční/sportovní a nepromokavé oblečení. V těchto případech má aviváž poněkud negativní účinek, a to ten, že zbavuje prádlo jeho "ochranných" vlastností.

Mnoho výrobců sušiček také nedoporučuje praní prádla s přídavkem aviváže, a jeho následným sušením v sušičce. Proto vždy pozorně čtěte návod k Vaší sušičce.

Jsou aviváže vhodné i pro alergiky?

Jak již bylo řečeno, vůně je hlavní funkcí aviváží. Vůně je sice právě to, co tyto produkty prodává, ale je také často zdrojem alergenů. Tento problém lze vyřešit výběrem aviváže s jemnou vůní a zároveň hypoalergenním účinkem. Hypoalergenní aviváže obsahují minimum nežádoucích alergenů, a jsou tak vhodné pro praní dětského prádla, pro osoby alergické či osoby s citlivou pokožkou.

Z kategorie hypoalergenních aviváží u nás najdete produkty Lenor Sensitiv, G&G Sensitive a Coccolino Delicato, z nichž všechny jsou vhodné pro děti a osoby s citlivou pokožkou. Pokud chcete produkty více šetrnější a přírodní, nabízíme také BIO hypoalergenní aviváže Frosch s příjemnými vůněmi.

Toužíte po vůni, která Vám připomene ty nejlepší okamžiky? Nechejte sebe i své oblečení hýčkat okouzlující měkkostí a dlouhotrvající vůní díky avivážím z našeho e-shopu!

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz