Jaký zvolit prací prostředek z Německa?

Díky kvalitnímu složení a silné čistící složce jsou prací prostředky z Německa bezkonkurenční. Je ale lepší prací prášek, gel nebo kapsle? Poradíme s výběrem a ukážeme Vám ty nejlepší prací prostředky, které krásně voní, skvěle perou a neudělají Vám díru v rozpočtu.

4

Jaký je rozdíl mezi pracím práškem, gelem a kapslemi?

Zda při praní zvolit prací prášek, gel či kapsli závisí na mnoha faktorech. Například na tom, zda raději perete při nižších teplotách nebo s jak silně zašpiněným prádlem se potýkáte. V jakých chvílích tedy volit prací prostředek, gel nebo kapsli?

Prací gel

Prací gel je trefou do černého v případě „jednodenního“, tedy minimálně špinavého prádla, barevného prádla a prádla ze speciálních materiálů. Gel totiž většinou neobsahuje bělící složky, a proto si vaše kousky uchovají déle zářivou barvu. Gel se rychle rozpouští a působí okamžitě, proto se hodí i na praní při krátkých programech a ručním praní.

Prací prášek

Na zašlé skvrny a silně zašpiněné prádlo je bezesporu účinnější prací prášek. Jeho složení navíc mnohdy účinněji bojuje se skvrnami od kávy, čaje či vína. Na světlé a silně znečištěné prádlo je tak volbou číslo jedna.

886(1)

 

Výhodou prášku je i velký rozptyl teplot, většinou od 30 °C do 90 °C. Při praní na nižší teploty nebo po ručním praní však někdy na prádle zůstanou skvrny od nerozpuštěného prášku.

Prací kapsle

Prací kapsle jsou univerzální. Drží barevnost prádla, odstraní skvrny a jsou šetrné k textilním vláknům. V pračce se hodí spíše k praní na nižší teploty a kratší programy. Díky jednoduchému dávkování je užijete i na cesty. Prací kapsle jsou oproti pracím gelům a práškům účinnější díky vyšší koncentraci čistících složek.

 

Jaké jsou nejoblíbenější německé prací prostředky?

Vsadit můžete na osvědčené značky jako Ariel a Persil. Skvělou alternativou může být i značka Weisser Riese, která vyrábí prací prášky až na 130 pracích cyklů nebo známá značka Waschkönig, kterou si zamilujete pro jejich voňavé prací gely. Pro milovníky pracích kapslí doporučujeme nejprodávanější Dalli Activ v XL balení.

ARIEL TOPMARKT

Doporučení na závěr

Ať si koupíte prášek, gel nebo kapsli, platí jedna zásada. Buben pračky nepřeplňujte – jen tak se prací prostředek dostane až do hloubky vláken a může také účinkovat po celý prací cyklus. Navíc se prádlo ani tolik nepomačká. Nezapomínejte také pravidelně čistit pračku, abyste odstranili zbytky nečistot a usazenin. Prací prášek dávejte do přihrádky v pračce, gel rovnou na prádlo a kapsle do bubnu pračky.

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz