Německé potraviny a jejich kvalita

Stejná značka, jiné složení. Takový princip označuje často skloňované spojení „dvojí kvalita“.

I přesto, že čeští zákonodárci přijali v roce 2021 novelu zákona o potravinách, která dvojí kvalitu potravin zakazuje, jsou rozdíly v kvalitě potravin, kosmetiky a drogerie stále patrné, a tak zájem o německé potraviny neustále roste.

Jaký je rozdíl mezi českými a německými potravinami?

Největší rozdíly naleznete v použitých surovinách. V českých výrobcích často objevíme levnější a méně kvalitní suroviny, jako je palmový tuk, škroby nebo glukózový sirup. 

V německých máslových sušenkách opravdu najdete máslo a žádný palmový tuk. Což se nedá říct o těch českých, které často obsahují levnější palmový tuk.

Velký rozdíl najdeme u složení dětských příkrmů. Německé příkrmy Bebivita neobsahují škroby, konzervanty, barviva, ani sladidla.

TOPMARKT

Rozdíly nalezneme i v rozpustné kávě. Německá instantní káva Jacobs Milka Cappuccino obsahuje o 0,5 % více rozpustné kávy než ta samá káva zakoupená v Česku.

 

Jaké jsou oblíbené německé značky potravin?

G&G

Mezi nejoblíbenější německé značky na našem e-shopu rozhodně patří značka G&G. její sortiment je velice široký a zahrnuje mimo potravin i vysoce kvalitní čisticí prostředky, prací prostředky s vysokým obsahem aktivních látek, úklidové pomůcky a kvalitní dětské plenky . Veškeré produkty značky Gut&Gunstig jsou určené pro německý trh a jsou vyrobeny dle nejpřísnějších standardů kvality. I přes jejich vysokou kvalitu jsou nabízeny za velmi příznivou cenu.

5166_bramborovyknedl

Haribo

V naší nabídce známého výrobce sladkosti Haribo naleznete i speciální druhy sladkostí, které v Česku běžně neseženete.

Dallmayr

Objevte kvalitní kávu Dallmayr za skvělé ceny a v XXL balení. Na výběr máme kromě standardní zrnkové kávy a mleté kávy i prémiové edice pro všechny kávové nadšence.

8657_dallmayrprodomomleta_1

Bebivita

Kvalitní dětské příkrmy od značky Bebivita jsou bez škrobů, konzervantů, barviv a sladidel. K dostání je na našem e-shopu i velmi oblíbená kojenecká výživa pro děti.

Kde můžu nakoupit kvalitní německé potraviny?

Německou kvalitu si můžete dopřát i vy. Bez cestování, z pohodlí Vašeho domova. Na našem e-shopu nabízíme široký výběr německých potravin, drogerie i výrobků pro Vaši zahradu a domácí mazlíčky. Navíc s dopravou nad 1 900 kč zdarma.

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz