Puding - vzpomínka na dětství

Víte kdy a jak se vlastně puding objevil?

Jeho historie sahá až do 17. století, kdy se slovo puding poprvé objevilo v Anglii a označovalo zcela ne to, co si pod pojmem představujeme dnes. Za moderní a oblíbenou formu dezertu můžeme děkovat lékárníkovi Dr. Augustu Oetkerovi, který díky svým experimentům vyladil recepturu, a roku 1894 navždy změnil historii domácího kuchtění. Do Česka se tento dezert dostal před více než 100 lety, a dnes se řadíme mezi země s jeho největší spotřebou.

Proč právě německý puding?

Pan Dr. Oetker byl Němec, a proto je kvalita zaručena. Na našem e-shopu najdete výhodné balení extrémně lahodných krémových pudingů Gala s exkluzivními příchutěmi – například vanilkový puding s kousky mandlí nebo úžasný karamelový.

A slyšeli jste již o instantním pudingu do hrníčku? Tak tuhle vychytanou novinku, vhodnou na cesty či do kanceláře, u nás najdete také!

Pokud, tak jako my, nedáte na kvalitu výrobků od Dr. Oetkera dopustit, najdete u nás také jiné výrobky od této značky. Pro Vaše pečení a vaření nabízíme ale mnoho dalších kvalitních německých značek, které stojí za to vyzkoušet!

A nakonec malý návod na přípravu tradičního pudingu:

 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz